Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Przyjaźń w życiu i książkach - opracowanie tematu

Przyjaźń to najbardziej wartościowe uczucie, jakiego w życiu dostępują nieliczni, bo zdarza się niezwykle rzadko. Dzięki przyjaźni jesteśmy w stanie dokonać wielkich czynów. Rozświetla każdy nasz dzień. Przyjaźń w prawdziwym życiu jest bardzo trudna, poddawana jest wielu testom, trudnościom i problemom. Jeżeli już się pojawi, wyrasta w ciężkich warunkach. Przyjaciel to jednak ktoś, kto rozumie nasze myśli, możemy na niego liczyć w potrzebie.

W książkach odnajdujemy mnóstwo przykładów różnej przyjaźni. Bardzo charakterystycznym przykładem różnej przyjaźni określa F.H. Burnett w swojej powieści „Tajemniczy ogród”. Opowiada ona tam losy kilku głównych bohaterów - Mary Lennox oraz Colina Cravena. Pod wpływem ciężkiego dzieciństwa (oboje wychowywali się bez opieki rodziców, są dla otoczenia okropni, nie liczą się z uczuciami innych). Jednak, gdy trafiają na siebie wspólnie wpływająca swoje zachowanie. Zderzenie ich charakterów sprawia cuda. Dzieci zaprzyjaźniają się ze sobą, przestają dręczyć innych swoim zachowaniem. Chory Colin wstaje nawet na nogi, porzuca rozmyślania o śmierci. Przyjaźń staje się dla nich ważną wartością.

F.H. Burnett zarysowała tutaj przyjaźń z bardzo realistycznej...

Podobne wypracowania