Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czy świat potrzebuje tolerancji religijnej i rasowej? Rozwiń temat w oparciu o twórczość Marii Konopnickiej i własne obserwacje. Rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Tolerancja. Pojęcie współcześnie używane w wielu kontekstach i sytuacjach. Postawa tolerancyjna, akceptująca inność w każdej formie, jest społecznie pożądana. Czasem jednak zdarza się, że jesteśmy tolerancyjni tylko w słowach. Nasze czyny świadczą zaś zupełnie o czym innym.

Współczesny świat dostarcza nam wielu sytuacji, w których możemy sprawdzić, czy rzeczywiście jesteśmy tolerancyjni. Żyjemy w czasach, kiedy podróżowanie stało się tak proste i tanie, że nie jest trudno przeprowadzić się na drugi koniec świata. Z tego powodu często na ulicach naszych rodzinnych miejscowości spotkać możemy osoby o innym kolorze skóry czy innego wyznania. Nikogo to już nie dziwi. Niestety ciągle jeszcze są osoby, którym taka inność przeszkadza.

Ile razy usłyszeć można w radio czy telewizji o wypadku szykanowania czarnoskórego piłkarza albo szarpania muzułmanina? Ile razy w żartach, kiedy chcemy komuś dopiec, nazywamy go Żydem lub Rumunem? A przecież to tacy sami ludzie jak my.

Wypadki antysemityzmu zdarzają się nadal, mimo tragedii, jaką był Holokaust, mimo wypowiedzi i działalności takich osób jak Władysław Bartoszewski czy Marek Edelman. A przecież antysemityzm nie jest w Polsce zjawiskiem nowym. Protestowała przeciw...

Podobne wypracowania