Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opowiadanie „Adaś Niezgódka opowiada o psim raju” - „Akademia Pana Kleksa” Jan Brzechwa

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Adaś Niezgódka - jeden z głównych bohaterów „Akademii Pana Kleksa”, zawsze podziwiał swojego nauczyciela, gdyż ten potrafił latać. Pewnego dnia chłopiec nabrał powietrza w płuca i wzniósł się do góry niczym balon wypełniony helem. Dopiero gdy dostrzegł miasta, których domy były jak pudełka zapałek, a ludzie wyglądali jak mrówki, uświadomił sobie, że nie potrafi kierować swoim lotem. Wyczerpany płaczem i bardzo przerażony, Adaś zapadł w sen.

Obudził się, gdy silnie uderzył plecami o mur z niebieskiego szkła. Znalazł się w bardzo dziwnym miejscu - stał na przezroczystej ziemi, błękitnej jak niebo. Odszukał bramę i nieśmiało zapukał. Otworzyło się okienko, z którego głowę wystawił groźny buldog. Następnie Adaś ujrzał białego pudla, w przeciwieństwie do pierwszego psa wyglądałon bardzo przyjaźnie. Bohater zagwizdał w taki sposób w jaki przywoływał swojego ukochanego mopsa - Reksa. I oto jego oczom ukazał się ulubiony piesek. Adaś trafił do psiego raju, miejsca w którym każdy rozumie psią mowę.

Nasz bohater poruszał się po tym tajemniczym miejscu na czworakach, żeby nie wyróżniać się spośród jego mieszkańców. Reks wytłumaczył mu, że ludzkie wizyty są tutaj całkiem częste,...

Podobne wypracowania