Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Homer „Odyseja” - przygoda Odyseusza. Przygoda Odyseusza z cyklopem - opis

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Epos grecki pt.: „Odyseja” jest jednym z najbardziej znanych dzieł starożytnej Grecji. Napisany prawdopodobnie przez Homera, jest księgą obfitującą w cudowne historie, skomplikowane intrygi oraz niebywałe zdarzenia.

Oprócz ciekawej fabuły, którą stanowi powrót Odyseusza spod Troi do swej ojczyzny Itaki, „Odyseja” jest także pouczającą lekcją o bogach, kultach i wierzeniach starożytnych Greków. To właśnie bogowie są często sprawcami przygód, które przytrafiają się głównemu bohaterowi i jego współtowarzyszom. Posejdon, Zeus czy Atena, w zależności od swojego nastroju i uczynków Odysa, albo zsyłają na niego karę, albo pomagają w trudnych, zdawałoby się – beznadziejnych, sytuacjach.

Odyseusz, inaczej zwany Ulissesem, w swej trwającej 20 lat wędrówce przeżywał wiele niesamowitych przygód. Znalazła się wśród nich między innymi wizyta w kraju Lotofagów, którzy żywili się lotosami. Spróbowanie owej rośliny powodowało zapomnienie o własnej ojczyźnie. Inną przygodą było spotkanie z tajemniczymi istotami zwanymi syrenami. Te pół-kobiety, pół-ptaki znane były ze swego pięknego głosu wabiącego żeglarzy ku brzegom ich wyspy. Zdradliwe...

Podobne wypracowania