Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Michaił Bułhakow - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Michaił Bułhakow urodził się 15 maja 1891 roku w Kijowie. Ojciec pisarza zajmował się nauczaniem teologii w Kijowskiej Akademii Duchownej. Odszedł on bardzo wcześnie, pozostawiając chłopca i jego matkę. Rodzina Bułhakowów nie była bogata. Można powiedzieć, iż żyli w niedostatku. Mimo tego interesowali się kulturą i sztuką, a zwłaszcza teatrem. Nic więc dziwnego, że doświadczenia i atmosfera domu wpłynęły na Michaiła i zapewne ukształtowały go jako artystę.

Mimo skromnych środków, jakimi dysponowała jego rodzina, twórca ukończył gimnazjum w Kijowie, a następnie rozpoczął naukę na Kijowskim Uniwersytecie św. Włodzimierza, na wydziale medycyny. Studia owe rozpoczął w roku 1909. Cztery lata później, dnia 11 kwietnia, poślubił Tatianę Łappę. Przez wiele kolejnych lat było to bardzo udane małżeństwo. Niestety rozpadło się w okresie, gdy pisarz od roku 1923 piastował posadę redaktora w czasopiśmie „Gudoka”. Rok później, na skutek fascynacji koleżanką z pracy – Lubową Jawgieniewną Biełozierską – jego małżeństwo rozpadło się, a on poślubił nową wybrankę serca.

Autor „Mistrza i Małgorzaty” przez długi okres czasu pracował jako lekarz. Jako że lata jego młodości przypadły na okres pierwszej wojny światowej,...

Podobne wypracowania