Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Lew Tołstoj „Anna Karenina” - charakterystyka Konstantego Lewina

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Konstantego Dimitricza Lewina zwykło traktować się jako porte-parole samego autora powieści „Anna Karenina” – Lwa Tołstoja, zaś małżeństwo Kosti z Kitty jako odzwierciedlenie nadzwyczaj udanego małżeństwa pisarza z Zofią Bers. Lew-Lewin wykreował siebie na bohatera niemal pozbawionego skazy, arystokratę niezepsutego bogactwem, przystojnego mężczyznę pełnego skromności, dobrego człowieka, wzorowego męża, wyrozumiałego i współczującego pana, a przy tym – dobrze wykształconego i inteligentnego rozmówcę, który ma do zaoferowania czytelnikowi znacznie więcej niż chociażby Wroński.

Konstanty pochodzi z bardzo starego, szlacheckiego rodu rosyjskiego. Ma dwóch braci: Sergiusza Koznyszewa – naukowca – oraz Mikołaja, który umiera młodo, niemal na rękach Kitty (śmierć ta odciśnie piętno nie do zatarcia na charakterze Lewina). Lewin jest urodziwym mężczyzną, podoba się kobietom – zarówno Katii, jak i Annie, choć obie zakochane są również we Wrońskim. Dobrze zbudowany, wysoki, zawsze elegancki i niepozbawiony dobrych manier jest niezwykle nieśmiały. Serdecznego przyjaciela ma w Stiepanie Obłońskim – najcieplejszej z postaci w powieści. Tylko przed nim potrafi otworzyć się i wierzy, że wyłącznie...

Podobne wypracowania