Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis fantastycznej krainy

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Pewnej nocy miałam dziwny sen. Śniła mi się cudowna, fantastyczna kraina. Rośliny były w niej ogromne. Przypominały trochę te, które znamy z naszych łąk i lasów, ale prawie żadne nie były zielone. Szłam ścieżką pokrytą błękitnym pyłem, którego kłęby unosiły się wokół mnie z każdym krokiem, który po niej zrobiłam. Wzlatywał bardzo wysoko, lśnił w blasku słońca i opadał. Bardzo długo wędrowałam wśród grzybów, które były wyższe ode mnie. Ich barwy były niezwykłe. Jedne miały plamki w kształcie bordowych ślimaków na granatowym kapeluszu, inne były całkowicie fioletowe, a jeszcze inne miały nóżki pokryte zwiewnymi falbankami.

Nie były to jedyne rośliny, jakie rosły w tym dziwnym lesie. Pełno było w nim traw w kolorze tęczy, kwiatów ogromnych jak drzewa i mchu, który przypominał kłębki przezroczystych piórek. Z zaciekawieniem kroczyłam ścieżką. Byłam przestraszona i zaciekawiona, co jeszcze mnie tu może spotkać, jakie jeszcze dziwy zobaczę.

Z zamyślenia wyrwało mnie uczucie bólu, który poczułam w okolicy kostki. Był to mały świecący kamyczek. Nie zatrzymując się szłam jednak dalej. Po kilku chwilach usłyszałam chichot. Obejrzałam się przez ramię, co nie było łatwe,...

Podobne wypracowania