Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Biblia - Plagi egipskie - znaczenie plag i streszczenie ich historii

Biblia, Stary Testament, plagi egipskie, Lawrence Alma-Tadem

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Historia plag egipskich zamieszczona została w Starym Testamencie. W skrócie jej treść przedstawia się w następujący sposób:

Mojżesz i Aaron otrzymali polecenie od Boga, by złagodzić zatwardziałość serca faraona i przekonać go do wypuszczenia Izraelitów na pustynię, by oddali cześć Stwórcy. Pan rozkazał Aaronowi rzucić swoją laskę przed faraonem, a ta przemieni się w węża, wówczas władca pozna moc Boga. Faraon – niewzruszony – nakazał jednak wezwać mędrców, którzy potrafili uczynić ten sam cud swymi rękoma i pomimo tego, że wąż Aaronowy połknął węże przemienione z lasek wróżbitów, serce faraona pozostało niewzruszone.

Następnie Bóg nakazał Mojżeszowi i Aaronowi zamienić wody Nilu w krew – tak, aby wydawały nieprzyjemną woń i nie nadawały się do spożycia. Faraon wezwał po raz kolejny swoich wróżbitów, a ci sprawili podobny cud na jego oczach, dlatego władca nie usłuchał Pana i nie przystał na wypuszczenie ludu na pustynię. Bóg zesłał kolejną plagę na Egipt, a były nią nieprzeliczone ilości żab spadających wprost z nieba. Zapełniły pałac, ulice, domostwa, nie można było uczynić kroku, by się nie natknąć na nie. Faraon kazał Mojżeszowi uprosić Pana, by oddalił...

Podobne wypracowania