Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Najciekawsza przygoda Pinokia - Pinokio i Wróżka - Carlo Collodi „Pinokio”

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Powieść Carla Collodiego pełna jest zaskakujących i fantastycznych przygód drewnianego pajacyka, który bardzo pragnie być zwyczajnym chłopcem. Pinokio to niezwykły bohater, ponieważ powstał z kawałka mówiącego drewna, pojawia się więc na świecie nagle, od razu potrafi mówić i broić, ale o życiu wie bardzo niewiele. Naturę ma ciekawą, niecierpliwą i nieco naiwną, pragnie przekonać się o wszystkim na własnej skórze.

Kształcące niewątpliwie okazało się jego pierwsze spotkanie z Wróżką. Pinokio zobaczył w lesie jej domek, kiedy uciekał przed Kotem i Lisem. Biegł do niego z nadzieją, że znajdzie schronienie, ale w środku nie było nikogo, oprócz wróżki, która przybrała postać małej dziewczynki o błękitnych włosach. Powiedziała mu, że wszyscy z tego domu umarli, ona także nie żyje, czeka tylko na swoją trumnę. Wtedy dogonili go złoczyńcy i próbowali ukraść mu pieniądze. Pinokio schował je pod językiem, więc nie zdołali ich wydostać, zdenerwowani zawiesili go na drzewie i zostawili na pewną śmierć. Wtedy uratowała go Wróżka, każąc sokołowi rozerwać pętlę a pudlowi przywieść chłopca do domu piękną karetą.

W tym zaczarowanym domu wszystko było niezwykłe, chorym chłopcem zajęli się kruk, sowa i świerszcz....

Podobne wypracowania