Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Tragizm Pokolenia Kolumbów - rozwiń temat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Tragizm Pokolenia Kolumbów polegał głównie na zderzeniu ich młodości, związanych z nią nadziei, planów i marzeń z rzeczywistością, która zamknęła drogę do przyszłości, dla jednych na długie lata wojny i okupacji, dla innych - na zawsze, nie pozwalając ich życiu rozkwitnąć w pełni i dojrzeć.

Ci, którzy przyszli na świat w okolicach 1920 roku, byli przeznaczeni do wielkiej misji - odbudowy niepodległej Polski po wielu latach niewoli pod zaborami. Mieli więc budować, a przyszło im patrzeć jak obce wojska niszczą to, co zostało im po przodkach, zarówno w rozumieniu obiektów architektonicznych, jak i ogółu wiedzy o świecie oraz wynikających z niej wartości. W świecie codziennego zagrożenia życia i wszechobecnego okrucieństwa młodzi ludzie musieli samodzielnie tworzyć nowe zasady, które jakkolwiek korespondowałyby z tymi znanymi z domów rodzinnych, a jednocześnie zapewniałyby przetrwanie w nowej rzeczywistości.

Poprzednie pokolenia nie przeżyły podobnej traumy, patrzyły jednak surowym okiem na moralność swych potomków, oczekując czynów wielkich w czasach przerażającej małości człowieczeństwa. Tragizm Pokolenia Kolumbów polegał więc również na zderzeniu moralnych ideałów...

Podobne wypracowania