Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis motyla - opis Pazia Królowej

opis, przyroda, opis zwierzęcia

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Motyle są bez wątpienia najpiękniejszymi ze wszystkich żyjących na świecie owadów. Wydają się być bardzo kruche i delikatne. Żyją one na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy i jest ich aż 150 tysięcy gatunków, z czego w naszym kraju żyje 3 tysiące. Ja chciałabym bliżej opisać motyla, który w Polsce jest chyba najbardziej znany, a mianowicie Pazia Królowej.

Jest to przepiękny motyl o bardzo kolorowych skrzydłach. Najwięcej jest tam koloru pomarańczowego, a na ich zakończeniach są piękne granatowe wzorki, które sprawiają wrażenie jakby na ich skrzydłach była dodatkowa para oczu. Motyle można spotkać głównie latem. Latają w parkach i łąkach, wszędzie tam gdzie jest dużo zieleni, a przede wszystkim kwiatów.

Z motylami od zawsze kojarzą mi się wakacje, kiedy to w dzieciństwie wraz z przyjaciółmi łapaliśmy je do specjalnych siatek. Oczywiście po uchwyceniu takiego kolorowego owada nie trzymaliśmy go długo w niewoli, lecz po chwili wypuszczaliśmy, ponieważ największą radość sprawiała nam właśnie możliwość uchwycenia tych szybko latających stworzeń. Jak już wcześniej wspomniałam jest to bardzo liczny gatunek, dlatego z cała pewnością każdy     z nas spotkał w swoim życiu kilka różnych...

Podobne wypracowania