Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis motyla - opis Pazia Królowej

opis, przyroda, opis zwierzęcia

Motyle są bez wątpienia najpiękniejszymi ze wszystkich żyjących na świecie owadów. Wydają się być bardzo kruche i delikatne. Żyją one na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy i jest ich aż 150 tysięcy gatunków, z czego w naszym kraju żyje 3 tysiące. Ja chciałabym bliżej opisać motyla, który w Polsce jest chyba najbardziej znany, a mianowicie Pazia Królowej.

Jest to przepiękny motyl o bardzo kolorowych skrzydłach. Najwięcej jest tam koloru pomarańczowego, a na ich zakończeniach są piękne granatowe wzorki, które sprawiają wrażenie jakby na ich skrzydłach była dodatkowa para oczu. Motyle można spotkać głównie latem. Latają w parkach i łąkach, wszędzie tam gdzie jest dużo zieleni, a przede wszystkim kwiatów.

Z motylami od zawsze kojarzą mi się wakacje, kiedy to w dzieciństwie wraz z przyjaciółmi łapaliśmy je do specjalnych siatek. Oczywiście po uchwyceniu takiego kolorowego owada nie trzymaliśmy go długo w niewoli, lecz po chwili wypuszczaliśmy, ponieważ największą radość sprawiała nam właśnie możliwość uchwycenia tych szybko latających stworzeń. Jak już wcześniej wspomniałam jest to bardzo liczny gatunek, dlatego z cała pewnością każdy     z nas spotkał w swoim życiu kilka różnych rodzajów tych owadów i myślę, że na pewno uległ on ich urokowi.

Motyle, jak podają biolodzy, są jednymi z najbardziej rozwiniętych ewolucyjnie owadów. Ich ciała składają się z licznych segmentów, które to w doskonały sposób chroni przed uszkodzeniem chitynowy pancerzyk. Natomiast te poszczególne segmenty są u nich połączone za pomocą elastycznych stawów, które w ten sposób umożliwiają im niewiarygodną płynność i swobodę ruchów. Dzięki temu my możemy podziwiać te  zwierzęta, jak w majestatyczny sposób przelatują nad naszymi głowami.

Myślę, że motyle to jedne z najpiękniejszych zwierząt jakie zamieszkują naszą planetę            i sadzę, że znajdzie się wiele ludzi, którzy podzielą moje zdanie. Chyba nie ma nic piękniejszego jak widok dużej grupy motyli przelatujących nad łąką. Ja również uwielbiam patrzeć jak ich cudowne kolorowe skrzydła mienią się wśród promieni słonecznych lub kiedy siadają one by odpocząć na napotkanych kwiatach, które dzięki ich obecności nabierają jeszcze więcej kolorów i prezentują się zdecydowanie lepiej.

Podobne wypracowania do Opis motyla - opis Pazia Królowej