Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jaki powinien być prawdziwy przyjaciel?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Prawdziwy przyjaciel to ktoś wyjątkowy. W towarzystwie takiej osoby czujesz się bardzo dobrze, rozumiecie się bez słów, nie musisz tłumaczyć się ze swojego zachowania, nie wstydzisz się błędów, bo wiesz, że on nie będzie się śmiał, ale pomoże ci i doradzi. Znaleźć prawdziwego przyjaciela jest bardzo trudno, czasem trwa to długo. Warto jednak się starać, bo prawdziwa przyjaźń to niezwykły dar.

Wyobraźmy sobie, że ktoś ma jakiś kłopot. Na przykład nie umie pisać wypracowań z polskiego albo kiepsko mu idzie rozwiązywanie zadań z matematyki. Jeśli ma prawdziwego przyjaciela, może poprosić go o pomoc. Taka osoba nie będzie się śmiała, złościła, widząc, że piąty raz tłumaczy prostą rzecz, a ty nadal tego nie rozumiesz. Nie rozpowie innym, że nie jesteś zbyt bystry albo nie umiesz mnożyć najprostszych liczb. Taki jest właśnie prawdziwy przyjaciel.

Podobnie, jeśli masz kłopoty. Przyjaciel powinien cierpliwie cię wysłuchać, a potem doradzić i pocieszyć. Nie może rozpowiadać o twoich kłopotach innym. Przyjaciele nie zdradzają sekretów, umieją dochować tajemnicy, podobnie jak dotrzymać słowa. Wyobraź sobie, że komuś, kogo uważasz za przyjaciela, pożyczyłeś książkę. Już dawno minął termin, w jakim obiecał ci ją oddać, a dalej jej nie zwraca i nie mówi...

Podobne wypracowania