Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Biblia - historia Dawida i Goliata

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Dawid był najmłodszym synem Jessego. Jako ostatni z wielu synów zajmował się wypasaniem owiec. Został jednak wybrany przez Boga i został namaszczony przez Samuela.

Kiedy doszło do wojny między Izraelem a Filistynami, wojska spotkały się w dolinie. Wtedy wyszedł przed oddziały Filistynów Goliat, który wcześniej wyśmiewał się z Izraelitów. Był to wojownik potężny, budził postrach wśród przeciwników.

Goliat stanął przed armią izraelską i zaczął krzyczeć, że wyzywa na pojedynek jednego z wojowników Izraela. Walka ta miała rozstrzygnąć wynik całej bitwy. Strona zwycięzcy pojedynku miała być stroną, która wygra całą wojnę.

Wśród Izraelitów byli także trzej najstarsi synowie Jessego, bracia Dawida. Nikt z armii izraelskiej nie odważył się stoczyć walki z Goliatem. Ten zaś wychodził na środek doliny przez czterdzieści dwa dni.

W tym czasie Jesse posłał Dawida z prowiantem do najstarszych synów, którzy wraz z wojskiem pod dowództwem króla Saula przebywali w dolinie Trebintu. Dawid wypełnił więc polecenie swojego ojca. Kiedy zbliżał się już do celu obie armie ustawiły szyk bojowy, chcąc rozpocząć bitwę. Dawid pobiegł więc na pole walki. Kiedy rozmawiał ze swoimi...

Podobne wypracowania