Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

List do Anieli Kowalik - Napisz list do Anieli Kowalik, w którym pomożesz jej wybrać między Pawłem a Robertem

Droga Anielo,

piszę do Ciebie ten list, by pomóc wybrać Ci między dwoma chłopakami, którzy wciąż są obecni w Twoim życiu. Chodzi mi oczywiście o Pawła Nowackiego i Roberta Rojka.

Wiem, że znacznie bardziej podoba Ci się ten pierwszy. Przecież już kiedy zobaczyłaś go na plaży w Łebie, straciłaś dla niego głowę. Postanowiłaś nawet udać się do Poznania, by być bliżej niego. Jednak spójrz na jego prawdziwą osobowość – pod miłą i przyjazną powierzchownością ukrywa się człowiek rozpieszczony, zarozumiały, zadufany i zbyt pewny siebie. Zwróć uwagę na to, jak bardzo zależy mu na ogólnym poklasku. Szczególnie cieszy go, gdy jest podziwiany przez dziewczęta. Pamiętasz, jak spotykał się z Danusią i równocześnie pisał do Ciebie listy miłosne? Doskonale wiesz, że nigdy nie mogłabyś być do końca pewna tego, że nie zrobi Ci krzywdy.

Robert na pewno nie jest tak atrakcyjny i pociągający jak Paweł. Zapewne wolisz wysokiego blondyna niż niskiego, krępego, rudowłosego chłopaka. Zauważ jednak, jak bardzo jest on wytrwały w próbach zwrócenia na siebie Twojej uwagi. Odnośnie jego osoby możesz mieć pewność, że podkochuje się w Tobie od dłuższego czasu. Może nie jest tak wspaniały jak Paweł, lecz nie ma w nim wad charakterystycznych dla rozpieszczonego i zbyt pewnego siebie chłopaka.

Osobiście doradzałbym Ci, abyś poświęciła nieco więcej czasu Robertowi. Możesz mieć pewność, że Paweł w końcu Cię zawiedzie. Jest on zbyt przyzwyczajony do tego, że podoba się różnym kobietom i może je uwodzić. Robert jest znacznie skromniejszym chłopakiem. Jestem też przekonany, że jeśli dasz mu szansę, to będzie nawet gotów polubić to, co lubisz Ty.

Z gorącymi pozdrowieniami,
XYZ

Podobne wypracowania do List do Anieli Kowalik - Napisz list do Anieli Kowalik, w którym pomożesz jej wybrać między Pawłem a Robertem