Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mój wymarzony dom - opowiadanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Mój wymarzony dom znajdowałby się w górach, wśród lasu i ciszy przerywanej jedynie śpiewami ptaków. Byłby pełen zapachu żywicy, ciepły, przytulny, zapraszający od progu obietnicą błogiego odpoczynku.

Z jego okien rozciągałby się widok na znajdujące się w dolinie miasto, które wieczorami migałoby swoimi światłami, wyznaczającymi puls jego ruchliwego życia. Ze swojego tarasu mogłabym podziwiać jego cichy urok, pozbawiony odtąd swojej niecierpliwości i ciągłego niepokoju. Z mojego wymarzonego domu byłoby też troszeczkę bliżej do gwiazd, w które tak bardzo lubię wpatrywać się w letnie wieczory, czekając na tę spadającą, spełniającą marzenia.

Poniżej rozciągałaby się spora łąka, na której latem rosną jagody, jesienią szumią pożółkłe trawy, a zimą tworzy się ślizgawka, znakomicie nadająca się do narciarskich wprawek, szaleństw na sankach i śnieżnych bitew, którym z pewnością oddawalibyśmy się w wolnym czasie z moim rodzeństwem. Wiosną owa łąka byłaby miejscem, w którym mogłabym śledzić postępy budzącego się po zimie życia.

Mój wymarzony dom byłby na tyle przestronny, aby każdy z domowników mógł wygospodarować w nim swój własny kąt, miejsce, gdzie mógłby zostać...

Podobne wypracowania