Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Aleksander Fredro „Śluby panieńskie” - sentymentalna i romantyczna wizja miłości

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Komedia Aleksandra Fredry „Śluby panieńskie” jest przede wszystkim historią o wielkiej miłości - romantycznej, burzliwej, pełnej namiętności, pasji oraz cierpienia. Główni bohaterowie - Klara, Aniela, Gustaw i Albin, przeżywają chwile zwątpienia w sens uczucia jakim jest miłość, buntują się i każde z nich inaczej przeżywa swoje sercowe rozterki.

Głównym sprawcą całego zamieszania, ale i osobą, która przyczyniła się do rozwiązania wszystkich uczuciowych nieporozumień bohaterów jest Gustaw. Gucio przez swoje lekceważące i pogardliwe zachowanie względem pani Dobrójskiej i jej córki Anieli, mającej być jego przyszłą żoną, stracił zaufanie i przychylność kobiet. Młodzieniec był przeciwny ożenkowi w tak młodym wieku, na dodatek z wybraną przez stryja Radosta dziewczyną. Potajemnie oddawał się grał w karty i balował, a zamiast zabawiać dziewczęta, zasypiał podczas rozmów z nimi. Gustaw, by naprawić swój błąd i dopełnić warunków umowy zawartej ze stryjem, sprytnie zainicjował sytuację, która miała odbudować stracone zaufanie, a która okazała się kluczowa w życiu czwórki bohaterów.

Gustaw zwierza się Anieli z wielkiej miłości do innej kobiety – także Anieli. Cierpi,...

Podobne wypracowania