Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

William Szekspir „Romeo i Julia” - charakterystyka Tybalta

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Tybalt jest drugoplanowym bohaterem dramatu Wiliama Szekspira ,,Romeo i Julia”. Należy do rodu Kapuletich, jest kuzynem Julii. Trudno powiedzieć, żeby postać Tybalta należała do sympatycznych. Często był zasępiony, ponury, gburowaty, na wszystko patrzył pesymistycznie. Ma charakter awanturnika i raptusa, wszędzie szuka zaczepki, każdy powód jest dla niego dobry, by wszcząć walkę. Jest chełpliwy, zarozumiały i zbyt pewny siebie. Podczas balu u Kapuletich wysyła do Romea kartkę, wyzywając go na pojedynek. Podczas nierównej i niesprawiedliwie prowadzonej walki ginie jednak przyjaciel Romea, Merkucjo, który drwi sobie z Tybalta przy każdej nadarzającej się okazji. A ponieważ ten błyskotliwym umysłem się nie odznaczał, sposobu, by odpowiedzieć na zaczepki Merckucja upatrywał w walce. 

Można powiedzieć, iż głównymi i często jedynymi argumentami Tybalta była przemoc i agresja. Wynika to prawdopodobnie stąd, iż bohater wszystko brał na poważnie, nie miał dystansu do siebie, do otaczającego go świata. Nie miał przyjaciół, wszystkich bowiem odstraszał swoim ponurym i złowrogim jestestwem. W każdym wzbudzał strach i popłoch. Tybalt, aby osiągnąć cel, nie liczy się z niczym i nikim, posuwa się nawet do oszustw i nieczystej walki, byle...

Podobne wypracowania