Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mój pokój - opis

opis, jak napisać, opowiadanie

Bardzo lubię mój pokój. Jest niewielki, ale przytulny i miły. Mój pokój ma kształt prostokąta, drzwi wejściowe znajdują się na środku jednej z krótszych ścian, naprzeciwko okna. Tuż koło drzwi, po lewej stronie stoi szafa, gdzie trzymam swoje ubrania i bieliznę. Szafa jest bardzo wysoka, sięga prawie do sufitu, dlatego czasem, kiedy muszę wyciągnąć coś z samej góry, proszę o pomoc mamę. Po drugiej stronie drzwi, na dłuższej ścianie stoi piętrowe łóżko z biurkiem. Do łóżka prowadzą pionowe schodki, ale wspinać się po nich jest bardzo łatwo. Rama łóżka jest czerwona a biurko brązowe. Biurko ma kilka szuflad i wysuwana półeczkę, w sam raz na komputerową klawiaturę. Nie mam jeszcze komputera, ale rodzice obiecali, że mi go niedługo kupią. Dlatego będę miał gdzie go postawić. W szufladach trzymam książki i zeszyty a także piórnik, długopis, kredki, farbki i klej. Na biurku stoi lampka, z której korzystam, odrabiając lekcję lub bawiąc się.

Na ścianie naprzeciwko drzwi znajduje się okno. Jest ciemnobrązowe i można je uchylać albo otwierać na oścież. Na oknie mam kilka książek, które lubię czasem czytać. To opowieści, bajki lub książki przygodowe. Na oknie stoi też klatka z chomikiem, jakiego dostałem na urodziny. Chomik jest brązowy i bardzo śmieszny, lubi jeść i wylegiwać się. Czasem hałasuje i próbuje przegryźć pręty klatki a czasem kręci się w kołowrotku, jaki zamontowany jest w jednym z rogów klatki.

W oknie wiszą firanki i zasłony. Firanki są cienkie i mają morski kolor, zasłony są białe z namalowanymi postaciami zwierząt: hipopotama, zebry, słonia i lwa. Zasłony bardzo pasują do koloru pokoju - jasnoniebieskiego, z nieco ciemniejszym sufitem.

Na ścianie naprzeciwko łóżka wisi wielka mapa całego świata, z podziałem na kontynenty i państwa. Specjalnym kolorem zaznaczona jest na niej Polska. Narysowałem też szlaki morskie, prowadzące z Europy do Australii oraz Brazylii. Bardzo chciałbym odwiedzić te kraje. Obok mapy zawieszona jest tarcza z rzutkami, bo rzutki to jedna z moich ulubionych gier. Niedaleko okna stoi mała szafka, w której chowam moją piłkę, rolki, sportowe buty oraz tornister.

Oprócz chomika mamy w domu jeszcze psa, ale rodzice nie pozwalają, by spał w moim pokoju. Kiedyś chciałem urządzić mu legowisko niedaleko łóżka, tuż przy oknie, ale nie zgodzili się na to. Mam nadzieję, że kiedyś zmienią zdanie.

Mój pokój bardzo mi się podoba i lubię w nim przebywać. Dobrze się w nim bawię i uczę. Nigdy nie nudzę się w moim pokoju.

Podobne wypracowania do Mój pokój - opis