Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

List Tomka Wilmowskiego do ciotki - „Tomek w krainie kangurów” Alfreda Szklarskiego

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Droga Ciociu Janino!

Na wstępie mojego krótkiego listu chciałbym serdecznie Ciocię i całą rodzinę Karskich pozdrowić. Mam nadzieję, że wszyscy w domu są zdrowi. Tęsknię za Wami. Odkąd wyjechałem z Warszawy wiele się w moim życiu zmieniło. Nareszcie spotkałem się z ojcem, świetnie sicze sobą dogadujemy.

Od czasu, kiedy widziałem się z Ciocią po raz ostatni wydarzyło się wiele interesujących rzeczy. Przede wszystkim podróżowałem statkiem o wdzięcznej nazwie „Aligator”, którym mieliśmy dopłynąć do dalekiej Australii. Z początku trudno mi było przyzwyczaić się do tego kołysania, jednak od razu znalazłem sobie ciekawe zajęcie. Wiem, że Ciocia by tego nie pochwalała, ale nauczyłem się sprawnie posługiwać sztucerem. Kiedy statkiem chybotało bardzo mocno, puszki do których strzelałem, latały we wszystkie strony. I w te ruchome cele już umiem trafić za pierwszym razem.

Na statku zawsze jest co robić. Tatuś opowiadał mi o polowaniach na szybkonogie kangury. Często słucham o jego szalonych przygodach. Chciałbym przeżyć takie! Zwiedziliśmy sporą część Australii. Widziałem stepy i sawanny. Odbyło się nawet polowanie Wszystko tutaj jest takie ciekawe! Ujrzałem zwierzęta, o których do tej pory jedynie czytałem w książkach....

Podobne wypracowania