Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Sue Towsend „Sekretny dziennik Adriana Mole’a” - Adrian Mole - charakterystyka bohatera

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Adrian Mole to bohater serii powieści Sue Towsend. Książki te pisane są w formie pamiętnika chłopca i zawierają jego najbardziej intymne przemyślenia. Seria zawiera siedem tomów, do których należą miedzy innymi : „Sekretny dziennik Adriana Mole’a”, „Bolesne dojrzewanie Adriana Mole’a” oraz „Szczere wyznania Adriana Mole’a”.

Bohater jest piętnastoletnim chłopcem, który jak każdy nastolatek boryka się z problemami wieku dorastania. Nie jest zadowolony ze swojego wyglądu, uważa, iż nie może określić się mianem przystojnego młodzieńca. Dodatkowy problem stanowią pryszcze, których Adrian nie potrafi się pozbyć. Chłopiec nie ma dziewczyny, nad czym także ubolewa. Zakochuje się we wspaniałej Pandorze, jednak ona nie odwzajemnia jego uczuć. Potęguje to uczucie braku pewności siebie i niskiej atrakcyjności. Ze wszystkich swoich problemów bohater zwierza się dziennikowi. Zapisuje w nim ważne wydarzenia, snuje refleksje, obmyśla plan działania na przyszłość. Widzimy, jak niezwykle jest wrażliwy i delikatny. Nie każdy chłopiec w jego wieku sporządza pamiętnik, większość tłumi swoje uczucia. Adrian jest jednak inny. Bardzo refleksyjny, lubiący myśleć i zastanawiać się nad swoim życiem. Chłopcu nie...

Podobne wypracowania