Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Calineczka - streszczenie baśni

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Pewna kobieta, która bardzo pragnęła mieć malutkie dziecko poszła do starej czarownicy i poprosiła ją o pomoc. Ta sprzedała jej magiczne ziarenko jęczmienia i nakazała zasadzić w doniczce. Wkrótce z ziarenka wyrósł piękny kwiat, a kiedy rozłożył swoje listki ukazała się maleńka dziewczynka, siedząca na słupku. Nazwano ją Calineczką.

Matka bardzo kochała córkę. Dziewczynka sypiała w łupince od orzecha, przykrywała się płatkiem róży a główkę kładła na błękitnych fiołkach. Pięknie śpiewała i dlatego każdy był nią zachwycony. Pewnej nocy, gdy Calineczka spała, do domu przez zbitą szybę weszła brzydka ropucha. Gdy zobaczyła maleńką istotkę, postanowiła, że będzie to dobra żona dla jej syna. Porwała dziewczynkę i zaniosła do swego domu na bagno. Syn ropuchy był brzydki i nie mówił wcale, dlatego Calineczka nie chciała go za męża. Bardzo płakała, co usłyszały małe rybki i zrobiło im się żal. Przegryzły łodygę liścia, na którym siedziała dziewczynka. Liść odpłynął z bagien. Calineczka czuła się samotna i tylko biały motylek towarzyszył jej w podróży.

Pewnego dnia wielki i przerażający chrabąszcz spostrzegł małą istotę, pływającą na liściu. Schwycił ją w swoje ręce i porwał, chciał bowiem, by została jego żoną....

Podobne wypracowania