Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

C.S. Lewis „Opowieści z Narnii” - charakterystyka Zuzanny

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Zuzanna Pevensie ma starszego brata Piotra oraz dwoje młodszego rodzeństwa, brata Edmunda i siostrę Łucję. Jest osobą odpowiedzialną i spokojną. Z całej czwórki wydaje się najbardziej praktyczna i rozsądna. Dlatego tak trudno uwierzyć jej w opowieść Łucji o dziwnej krainie, do której można wejść przez starą szafę. Zuzanna wierzy w logikę i rozsądek, taka fantastyczna historia jest dla niej tylko przejawem fantazji dziecka. Wątpliwości zasiewa jej wywód profesora Kirke’a, który dowodzi jej prawdziwości zdarzenia, posługując się logicznymi argumentami. Mimo to ostatecznie przekonuje ją dopiero osobista wizyta w Narnii.

Zuzanna zawsze jest głosem rozsądku. Kiedy dzieci decydują się pójść do chatki Tumnusa, by sprawdzić, czy nie spotkała go kara za uratowanie Łucji, Zuzanna jako jedyna jest przeciwna i zgłasza chęć powrotu do domu. Kieruje nią troska o rodzeństwo, bardzo boi się, by nie spotkało ich coś złego w tej tajemniczej krainie. Być może dlatego święty Mikołaj, który doskonale znał naturę tych, których obdarowywał, ofiarował jej róg, dzięki któremu zawsze mogła wezwać pomoc. Ale Zuzanna otrzymała też łuk i strzały. Oba prezenty szybko się jej przydały. Najpierw musiała użyć rogu, zaatakowana przez wilka....

Podobne wypracowania