Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Tadeusz Konwicki - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Tadeusz Konwicki urodził się 22 czerwca 1926 roku w miejscowości Nowa Wilejka. Jego rodzicami byli Michał oraz Jadwiga. Pisarz rozpoczął swoją edukację w Gimnazjum im. Zygmunta Augusta w Wilnie. W kontynuowaniu nauki przeszkodził mu wybuch II wojny światowej. Należało wtedy porzucić mrzonki o wykształceniu i rozpocząć przyśpieszony kurs dojrzewania. Tak było również w przypadku Konwickiego. Jego pierwsza praca nie należała do lekkich. Był pomocnikiem elektryka w jednym ze szpitali. Pracował również jako pomocnik na kolei. W roku 1944 udało mu się zdać egzamin maturalny i rozpocząć studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Były to studia polonistyczne, jednak pisarz ich nie ukończył.

W roku 1946 Konwicki zadebiutował w prasie utworem „Szkice z Wybrzeża”. Pokazał nie tylko kunszt literacki, ale też plastyczny, gdyż sam był ilustratorem swojego dzieła. W tym samym roku podjął pracę jako korektor oraz redaktor techniczny w piśmie pt.: „Odrodzenie”. Kiedy redakcję przeniesiono do Warszawy, również Konwicki zdecydował się na przeprowadzkę do stolicy. Swoje utwory zamieszczał w „Nurcie” i „Wsi”. Artysta znalazł osobę, która podzielała jego zainteresowania sztuką i literaturą. W roku 1949 wziął ślub z Danutą...

Podobne wypracowania