Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis charakteru - Opis charakteru osoby

opis, opis osoby, charakterystyka, charakterystyka postaci

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Pani Basia prowadzi osiedlowy sklepik, w którym cała moja rodzina robi codzienne zakupy. Wśród wszystkich sąsiadów jest znana jako wyjątkowo miła i pogodna osoba, wspaniała towarzyszka pogawędek oraz niewyczerpane źródło przepisów na pyszne ciasta. Znamy się jednak o wiele lepiej, niż tylko z widzenia i pobieżnych rozmów w czasie zakupów, ponieważ pani Basia jest wieloletnią przyjaciółką całej naszej rodziny oraz częstym i zawsze mile widzianym gościem w naszym domu.

Nasza znajomość zaczęła się wiele lat temu, kiedy jako mała dziewczynka rozbiłam kolano po dosyć bolesnym upadku z roweru. Pomogła mi wtedy miła pani o czarnych włosach i wesołych, orzechowych oczach, która przeprowadziła się na nasze osiedle przed kilkoma dniami. Odprowadziła mnie do domu, a później – zaproszona do środka przez moją mamę – pomogła w opatrywaniu skaleczenia, w bardzo sprytny sposób opowiadając mi fascynującą bajkę w czasie, kiedy mama przemywała ranę wodą utlenioną. Sposób, w jaki pani Basia zachowała się wobec mnie w tamtej sytuacji, odzwierciedla podstawową cechę jej charakteru – chęć pomagania wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Jest to jednak zawsze pomoc szczególna, bo niesiona...

Podobne wypracowania