Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis charakteru - Opis charakteru osoby

opis, opis osoby, charakterystyka, charakterystyka postaci

Pani Basia prowadzi osiedlowy sklepik, w którym cała moja rodzina robi codzienne zakupy. Wśród wszystkich sąsiadów jest znana jako wyjątkowo miła i pogodna osoba, wspaniała towarzyszka pogawędek oraz niewyczerpane źródło przepisów na pyszne ciasta. Znamy się jednak o wiele lepiej, niż tylko z widzenia i pobieżnych rozmów w czasie zakupów, ponieważ pani Basia jest wieloletnią przyjaciółką całej naszej rodziny oraz częstym i zawsze mile widzianym gościem w naszym domu.

Nasza znajomość zaczęła się wiele lat temu, kiedy jako mała dziewczynka rozbiłam kolano po dosyć bolesnym upadku z roweru. Pomogła mi wtedy miła pani o czarnych włosach i wesołych, orzechowych oczach, która przeprowadziła się na nasze osiedle przed kilkoma dniami. Odprowadziła mnie do domu, a później – zaproszona do środka przez moją mamę – pomogła w opatrywaniu skaleczenia, w bardzo sprytny sposób opowiadając mi fascynującą bajkę w czasie, kiedy mama przemywała ranę wodą utlenioną. Sposób, w jaki pani Basia zachowała się wobec mnie w tamtej sytuacji, odzwierciedla podstawową cechę jej charakteru – chęć pomagania wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Jest to jednak zawsze pomoc szczególna, bo niesiona zupełnie bezinteresownie i z ogromną pogodą, tak, jakby rozwiązywanie mniejszych i większych problemów innych ludzi było elementem niezbędnym do jej własnego szczęścia.

Ogromną zaletą pani Basi jest też jej cudowne poczucie humoru, które łączy się z niezwykle pogodnym usposobieniem i sprawia, że bardzo trudno jest zastać jej twarz bez zdobiącego ją zazwyczaj uśmiechu. Jest prawdziwą duszą towarzystwa i najbardziej wyczekiwanym gościem na każdej z imprez, jakie urządzają dla przyjaciół moi rodzice. Jej obecność jest gwarantem, że będzie bardzo wesoło i nikt nie wyjdzie ze spotkania znudzonym.

Spory dystans do siebie samej, który moim zdaniem jest nieodłącznym towarzyszem wspomnianego wyżej poczucia humoru, sprawia także, że pani Basia ma fantastyczny kontakt z dziećmi. Ja sama jako mała dziewczynka traktowałam ją jak ukochaną ciocię i nie mogłam doczekać się wspólnych zabaw, których nigdy nie odmawiała ani mnie, ani reszcie domowej dzieciarni wykazując się przy tym nieraz sporą cierpliwością.

Nie ma jednak ludzi bez wad i nawet tak cudowne osoby, jak pani Basia posiadają swoje małe słabości. Warto określić rzecz jasno – moja „przyszywana” ciocia jest okropną plotkarą! Prowadzony przez nią sklepik jest punktem wymiany informacji o większości lokatorów naszego osiedla, a przed oczami uważnej obserwatorki nie umknie żaden ciekawy szczegół. Parę razy zdarzyło mi się dowiadywać nowości na temat moich najbliższych koleżanek nie w szkole, ale właśnie przy okazji codziennych zakupów.

W przypadku pani Basi ciekawość i gadulstwo pozostają jednak zawsze pod nadzorem zdrowego rozsądku i życzliwości dla innych ludzi. Dzięki temu jej plotki nigdy nikogo nie ranią i nie dotykają tematów, które mogłyby przyczynić się do jakiś przykrych, bądź kłopotliwych zdarzeń. Jej słabość nie zaburza więc godnego podziwu kształtu jej charakteru, a moim zdaniem nadaje jej nawet pewnego rodzaju zawadiackiego i przyjemnego uroku.

Podobne wypracowania do Opis charakteru - Opis charakteru osoby