Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mowa pochwalna wybranego boga na cześć Tezeusza

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Szanowni zebrani na Olimpie bogowie!

Ja, władca Olimpu, wasz brat i ojciec, Zeus, nie mogę pozostać obojętny wobec śmierci tak znakomitego wojownika i odważnego człowieka, jakim był niewątpliwie Tezeusz. Za swojego życia dokonał wielu chwalebnych czynów, które nie powinny zostać przez pokolenia zapamiętane. Kimże był ten mężny człek? Nawet nie półbogiem, nie synem żadnego z nas, szanownych bogów, a zaledwie śmiertelnika, aczkolwiek pochodził również z rodu królewskiego.

Był synem króla Aten - Ajgeusa i księżniczki Ajtry z nieprawego łoża. Czymże się wsławił? Na samym początku zabił pięćdziesięciu synów Pallasa, którzy próbowali siłą przejąć władzę w Atenach. W ten sposób pomógł swojemu własnemu ojcowi - Ajgeusowi w obronie tronu. Tym samym pokazał, że jest synem dobrym i szlachetnym człowiekiem zarazem. Kolejnym jego wielkim wyczynem było ujarzmienie ogromnego białego byka, który uznawany był za ojca późniejszego Minotaura, na którego nasz bohater natknął się nieco później.

Praktycznie dzięki tym bohaterskim postępkom, Tezeusz stał się etatowym dobroczyńcą i oswobodzicielem Aten, miasta poświęconego Atenie, naszej kochanej siostry zasiadającej...

Podobne wypracowania