Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis wsi - Opis krajobrazu wiejskiego

opis moich wakacji, opis, przyroda, lato

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Krajobraz wiejski kojarzy mi się zawsze z czasem wakacji, które często spędzałam w gospodarstwie mojej babci, założonym przed wielu laty w niewielkiej wioseczce u podnóża gór. W mojej wyobraźni funkcjonuje on więc zawsze jako przestrzeń wypełniona słońcem, zapachem siana i pokrzykiwaniem rolników z pobliskich pól.

Centralnym punktem tej przestrzeni jest dla mnie niewielki drewniany domek jaśniejący małymi okienkami, które z daleka sprawiają wrażenie, śmiejących się do podróżnego, oczek. Dawniej był pewnie pokryty słomianą strzechą, dziś jego dach odbija już promienie słoneczne powłoką lśniących dachówek. Podobne domki rozrzucone są z rzadka po całej okolicy tak, iż ze wzniesienia sprawiają wrażenie kostek rozsypanych na zielonej planszy. Każdy z nich posiada niemal identyczny, tradycyjny płot ograniczający niewielkie podwórze z przodu domu, z tyłu zaś zazwyczaj stoją gospodarskie budynki, za którymi rozciąga się ogromny ogród zakończony sadem.

Rozległą przestrzeń pomiędzy domkami wypełniają pola i pastwiska. W zależności od rodzaju uprawy mienią się rozmaitymi barwami – tu jaśnieją złotymi kłosami, tam zielenieją sadzonkami ziemniaków, a jeszcze gdzie indziej czerwienieją pachnącymi...

Podobne wypracowania