Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wiosna - opis wiosny - charakterystyka wiosny

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wiosna jest jedną z czterech pór roku. Według kalendarza zaczyna się ona 21. marca, a kończy 22. czerwca. Wtedy to zalegający na polach śnieg zaczyna topnieć i przyroda oraz niektóre zwierzęta budzą się z zimowego snu.

Wiosną wszystko zmienia się bardzo szybko. Codziennie widać, jak na drzewach pojawiają się nowe liście, a w parkach zielenieje trawa i zjawiają się kolorowe, pachnące kwiaty. Ptaki wracają do nas z ciepłych krajów i co rano budzą wszystkich swoim delikatnym śpiewem. To sprawia, iż wiosna jest z pewnością jedną z najwspanialszych pór roku. Na zewnątrz jest coraz cieplej i przyjemniej, słońce świeci mocniej, a dni są dłuższe.

W tym szczególnym czasie bardzo lubię chodzić wraz z moim starszym bratem Krzysiem do pobliskiego parku. Obserwujemy wtedy, jak przyroda, która nas otacza, potrafi prędko się zmieniać, jak w miejscu, w którym jeszcze wczoraj leżało mnóstwo śniegu, dziś pojawiła się soczysto zielona trawa z masą kwiatów, które wabią nas swoim pięknym zapachem, jak na drzewach pojawia się coraz więcej ptasich gniazd, z których do uszu dociera śpiew, cieszący nie tylko nas, ale także innych przechodniów, jak na pobliskim skwerku biegają rozbrykane wiewiórki,...

Podobne wypracowania