Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wiosna - opis wiosny - charakterystyka wiosny

Wiosna jest jedną z czterech pór roku. Według kalendarza zaczyna się ona 21. marca, a kończy 22. czerwca. Wtedy to zalegający na polach śnieg zaczyna topnieć i przyroda oraz niektóre zwierzęta budzą się z zimowego snu.

Wiosną wszystko zmienia się bardzo szybko. Codziennie widać, jak na drzewach pojawiają się nowe liście, a w parkach zielenieje trawa i zjawiają się kolorowe, pachnące kwiaty. Ptaki wracają do nas z ciepłych krajów i co rano budzą wszystkich swoim delikatnym śpiewem. To sprawia, iż wiosna jest z pewnością jedną z najwspanialszych pór roku. Na zewnątrz jest coraz cieplej i przyjemniej, słońce świeci mocniej, a dni są dłuższe.

W tym szczególnym czasie bardzo lubię chodzić wraz z moim starszym bratem Krzysiem do pobliskiego parku. Obserwujemy wtedy, jak przyroda, która nas otacza, potrafi prędko się zmieniać, jak w miejscu, w którym jeszcze wczoraj leżało mnóstwo śniegu, dziś pojawiła się soczysto zielona trawa z masą kwiatów, które wabią nas swoim pięknym zapachem, jak na drzewach pojawia się coraz więcej ptasich gniazd, z których do uszu dociera śpiew, cieszący nie tylko nas, ale także innych przechodniów, jak na pobliskim skwerku biegają rozbrykane wiewiórki, które szukają nowego pożywienia. Za sprawą tego wszystkiego mogę stwierdzić, iż jest to bez wątpienia moja ulubiona pora roku.

Kiedy tak spacerujemy z Krzysiem, bardzo często mijamy ludzi, którzy tak jak my przyszli tu, żeby nacieszyć się pierwszymi oznakami wiosny i pooddychać świeżym, czystym powietrzem. Dzieci wyjmują z garaży zakurzone rowery czy rolki i spędzają swoje wolne popołudnia w sposób aktywny, na ścieżkach rowerowych lub innych bezpiecznych miejscach do tego przeznaczonych. Wiosna jest bez wątpienia również jednym z najważniejszych okresów dla rolników. Wtedy to zaczynają oni pracę na roli, przygotowują swoje pola uprawne, sieją zboża, sadzą owoce i warzywa, byśmy później w czasie wakacji mogli cieszyć się ich wspaniałym smakiem.

Uważam, że wiosna jest najpiękniejszą porą roku i dlatego właśnie zawsze z utęsknieniem czekam jej nadejścia, a kiedy to już nastąpi, staram się codziennie cieszyć jej nieocenionym pięknem.

Podobne wypracowania do Wiosna - opis wiosny - charakterystyka wiosny