Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Krystyna Siesicka „Jezioro Osobliwości” - świat młodzieży a świat dorosłych - porównanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Krystyna Siesicka ukazuje dwa światy – rzeczywistość młodych ludzi i ich rodziców. Oba światy się przenikają, wspólne mieszkanie jest sceną ich wzajemnych relacji. Autorka wnika w te związki bardzo głęboko. Książka zaskakuje szczerością, ukazaniem codziennych drobiazgów zaburzających rodzinne szczęście. Zarówno Marta, jak i Michał – bohaterowie reprezentujący młode pokolenie – pochodzą z rozbitych rodzin, ale mimo wszystko te rodziny są szczęśliwe. Nie ma tu wielkich dramatów, raczej drobne nieporozumienia, które czasem urastają do rangi poważnych problemów.

Martę złości ciągły pośpiech matki. Anna jest zapracowaną kobietą, oprócz etatu w redakcji podejmuje się licznych zleceń, by zarobić na ich utrzymanie. Jako samotna matka bardzo dba, by jej córce niczego nie brakowało, chce udowodnić sobie i światu, że potrafi sobie poradzić. Bardzo dba o swój wygląd, wydając sporo pieniędzy na drogie ubrania i kosmetyki. Jednak Marta wolałaby nie mieć wielu rzeczy, za to móc więcej czasu spędzać z mamą. Brakuje jej normalnego domu, w którym ktoś na nią czeka. Sama nie przywiązuje szczególnej wagi do ubioru czy biżuterii, przynajmniej do czasu spotkania z Michałem.

Ich...

Podobne wypracowania