Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Małgorzata Musierowicz - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Musierowicz to współczesna, ceniona autorka powieści młodzieżowych, książek dla dzieci, a także ilustratorka. Żartobliwie określana „polską Lucy Maud Montgomery” lub „Kornelem Makuszyńskim w spódnicy”. Siostra znanego poety oraz tłumacza – Stanisława Barańczaka. Związana z Poznaniem, co znajduje odzwierciedlenie także w treści książek jej autorstwa (m.in. akcja cyklu powieściowego „Jeżycjada: toczy się w jednej z dzielnic miasta, w Jeżycach). Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (1968); studia na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Jak sama wspomina na swej stronie autorskiej, wśród jej ulubionych zajęć łączących zawód z pasją znajdują się m.in.: ilustrowanie książek, oprawianie książek w nowe oprawy, kolekcjonowanie książek i inne czynności związane z procesem czytania lub tworzenia książki.

Swoją przygodę z pisarstwem rozpoczęła od pisania felietonów dla „Tygodnika Powszechnego”, które w 1997 zostały zebrane oraz wydane w postaci tytułu: „Frywolitki, czyli ostatnio przeczytałam książkę!!!”. Obecnie cykl liczy sobie 3 tomy i zawiera publikacje z lat 1994 –  2004. Jej debiut książkowy to „Małomówny i rodzina” (1975), włączony później...

Podobne wypracowania