Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Paulo Coelho „Alchemik” - opracowanie

Paulo Coelho, Alchemik, literatura współczesna, opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Powieść Paulo Coelho pt.: „Alchemik” opowiada o niezwykłej podróży młodego pasterza z małego miasteczka w Andaluzji. Santiago, główny bohater powieści, postanawia porzucić drogę kariery kościelnej, jakiej pragnęli dla niego rodzice, by ze swym stadem owiec przemierzać świat i poznawać innych ludzi, którzy mogą stać się dla niego źródłem wiedzy o życiu.

Zwykła włóczęga przemienia się w magiczną przygodę za sprawą powtarzającego się snu, w którym mały chłopiec wskazuje mu skarb ukryty za egipskimi piramidami. Jego przesłanie tłumaczą Santiago stara Cyganka i tajemniczy mędrzec przedstawiający się jako król Salem. Bohater wyrusza więc w stronę afrykańskiej pustyni, jednak zatrzymany przeciwnościami losu pozostaje się na rok w Tangerze, porzucając marzenie o przepowiedzianym skarbie na rzecz pragnienia powrotu do dawnego życia. Proroczy sen starego sprzedawcy kryształów zachęca go jednak do podjęcia na nowo swojej podróży, w trakcie której Santiago poznaje angielskiego uczonego parającego się alchemią, a w pustynnej oazie – spotyka Fatimę, rozpoznając w niej miłość swojego życia. U jego boku pojawia się również prawdziwy Alchemik – posiadacz tajemnej wiedzy przekazywanej w jego...

Podobne wypracowania