Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Krzysztof Kamil Baczyński - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Krzysztof Kamil Baczyński, syn Stanisława i Stefanii z Zieleńczyków, urodził się 22 stycznia 1921 roku. Pochodził z rodziny inteligenckiej. Jego ojciec był krytykiem literackim, pisał powieści, a także zgłębiał historię literatury. Jeśli chodzi o matkę, zajmowała się prowadzeniem szkoły ćwiczeń jednego z warszawskich liceów. Również i ona przejawiała talent pisarski. Była autorką książek dla najmłodszych. Baczyński wzrastał w atmosferze miłości, poszanowania dla sztuki i literatury, a także dla religii. Jego rodzice starali się przekazać mu wartości, które sami wyznawali.

Poeta uczył się w I Państwowym Gimnazjum, a następnie kontynuował naukę w Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie. Jego poglądy oscylowały wokół lewicy. Należał również do szeregu ugrupowań, z których jednym była organizacja „Spartakus”. W owym okresie tworzył pod pseudonimem „Emil”. Jednym z utworów, który ogłosił w tamtym czasie, był „Bunt”. Utwór traktował o powstaniu Spartakusa. Choć czuł się z ową grupą związany, w roku 1939 nie podjął z nią współpracy. Kiedy wybuchła II wojna światowa, Baczyński zdał egzamin maturalny. Oprócz ciosu, jaki został zadany Polsce, a który wstrząsnął...

Podobne wypracowania