Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jak napisać recenzję? - reprezentatywny przykład recenzji teatralnej

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Teatr wydaje się w dzisiejszych czasach medium nieco pomijanym. Sale teatralne zapełniane są wieczorami przez koneserów raczej, aniżeli zwykłych „zjadaczy chleba”. W dobie trójwymiarowego kina teatr kreuje coraz mniejsze zainteresowanie, lecz pozostają pewne wyjątki – sztuki, będące bezapelacyjnymi „bestsellerami”, niezależnie od miejsca czy doby ich wystawienia.

Jedną z takich sztuk jest bez wątpienia „Skrzypek na dachu”. Oparty luźno na powieści ukraińskiego pisarza Szolema Alejchema, „Skrzypek na dachu” w reżyserii Jerome Robbinsa zjednał sobie wielkie rzesze fanów już po swej premierze na Broadwayu w roku 1964. Sztuka opowiada o losach ubogiego żydowskiego mleczarza i jego rodziny, żyjących w niewielkiej wsi – Anatewce i borykających się z trudami codziennego życia.

W roku 1971 musical został zekranizowany, a w rolę Tewjego mleczarza wcielił się odtwarzający ją wcześniej na deskach Broadwayu fenomenalny Chaim Topol.

Również w Polsce powstała teatralna wersja „Skrzypka”, regularnie powracająca na deski krakowskiego teatru „Bagatela”. W tej wersji (w świetnym przekładzie Antoniego Marianowicza) możemy zobaczyć na scenie takich aktorów...

Podobne wypracowania