Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

List gończy za Tristanem - napisz list gończy za Tristanem

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Mieszkańcy Kornwalii!
      
Ja, król Marek, z bólem serca zwracam się do Was wszystkich z ogólnokrajowym wezwaniem. Niniejszym ogłaszam, że rycerz imieniem Tristan poszukiwany jest listem gończym. Mnie samemu jest bardzo przykro z tego powodu, gdyż była mi to osoba najbliższa. Nieskończenie mu ufałem, mogłem powierzyć mu własne życie bez obawy, że zostanę zdradzony.

Dla każdego, kto doniesie mi o aktualnym miejscu przebywania tego rozbójnika, zapewniona jest wysoka nagroda w złocie oraz w posiadłościach ziemskich i tytułach szlacheckich. Tristan oskarżany jest o zdradę majestatu królewskiego oraz o uwiedzenie i uprowadzenie żony królewskiej – Izoldy o Białych Dłoniach. Jest to moja osobista tragedia, której nie jestem w stanie w żaden sposób wybaczyć. Tristan wychowywany był na moim dworze. Tutaj zyskał schronienie po dramatycznej śmierci jego rodziców. Dałem mu wszystko, czego mógł ode mnie oczekiwać. Na dworze został wychowany i przygotowany do stanu rycerskiego.
      
Był nie tylko moim przyjacielem, ale traktowałem go jak członka rodziny królewskiej. Nigdy nie dałem mu zaznać, że jest gorszy od innych....

Podobne wypracowania