Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jak napisać opis postaci? - reprezentatywny przykład opisu postaci

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Kapitan Jack Sparrow

Jack Sparrow to bez wątpienia wyjątkowa i charakterystyczna osoba. I chociaż nie istnieje  naprawdę, gdyż mężczyzna jest tylko bohaterem filmowym, dla wielu osób stał się on inspiracją i wzorem do naśladowania.

Kapitan jest głównym bohaterem trzyczęściowej opowieści filmowej pt. „Piraci z Karaibów”, która powstała na bazie przedstawienia teatralnego pod tym samym tytułem wystawianego w Disneylandzie. Akcja filmu dzieje się na wodach Morza Karaibskiego w niespokojnym XVIII wieku.

Jak wskazuje sam tytuł, historie przedstawione w filmie dotyczą piratów i ich pojedynków z przedstawicielami arystokracji. Osobą, wokół której zbudowana jest opowieść, jest oczywiście Jack Sparrow. Ten zawadiacki i elokwentny mężczyzna nie od zawsze był piratem. Kiedyś był po prostu kapitanem, jednak wskutek różnych zawirowań został napiętnowany literą „P”, co skazywało go na banicję i przeznaczało do życia wśród piratów.

Wygląd Jacka jest bardzo oryginalny: wygląda jak typowy pirat, przez co znacząco odróżnia się od przedstawicieli innych profesji, które stawiają raczej na schludny i elegancki wygląd. Nosi długie, brązowe dredy ponabijane...

Podobne wypracowania