Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Michaił Bułhakow „Mistrz i Małgorzata” - charakterystyka Mistrza i Małgorzaty

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Mistrz jest jednym z bohaterów powieści Michaiła Bułhakowa pt.: ,,Mistrz i Małgorzata”. Poznajemy go jako  trzydziestoośmioletniego pacjenta kliniki psychiatrycznej. Jego wygląd jest bardzo staranny i elegancki, bohater ma ciemne włosy, jest starannie ostrzyżony, z wyraźnie odznaczającym się nosem. Z wykształcenia Mistrz był historykiem, do niedawna pracował w muzeum, bardzo dużo czytał, posługiwał się kilkoma językami:

,,Prócz rosyjskiego znam pięć języków (…) angielski, francuski, niemiecki, łacinę i grekę. Czytam także trochę po włosku”.

Prawie całe swoje życie Mistrz poświęcił  pisaniu dzieła o Piłacie Ponckim. Kiedy wygrał na loterii ogromną sumę pieniędzy, oddał się temu zajęciu bez reszty, w tym samym czasie poznaje także miłość swojego życia, Małgorzatę:

,,Popatrzyła na mnie zdziwiona, a ja nagle i najzupełniej nieoczekiwanie zrozumiałem, że przez całe życie kochałem tę właśnie kobietę!”.

Małgorzata bardzo wspierała Mistrza podczas jego pracy nad dziełem jego życia, bardzo wierzyła, że osiągnie sukces. Niestety, utwór o Piłacie Ponckim spotkał się z nieprzychylnymi opiniami środowiska. Mistrz nie potrafił poradzić sobie z otaczającą jego dzieło krytyką, przeszedł załamanie nerwowe,...

Podobne wypracowania