Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

George Orwell „Folwark zwierzęcy” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Napoleon - knur o groźnym i dzikim wyglądzie, bezwzględny przywódca, który przekonywał do siebie siłą, nie argumentami, zawsze umiał postawić na swoim. Razem ze Snowballem i Squealerem opracował zasady Animalizmu. Kiedy objął władzę i Snowball był mu niepotrzebny, lekceważył jego zasługi, obmawiał za plecami, nieprzychylnie się o nim wyrażał. Bardzo sprytnie kierował swoją karierą, dbał o swój dobry wizerunek, miał bowiem opinię dobrego i opiekuńczego władcy. Stopniowo wprowadzał na grunt państwa dyktaturę, a zasady Animalizmu naginał pod siebie i własne interesy. Ostatecznie sprzymierzył się z ludźmi, przyjął ich obyczaje, przekreślając tym samym zasady Animalizmu. Prawdopodobnie jego pierwowzorem był Józef Stalin.

Major - inicjator i założyciel idei Animalizmu, wśród zwierząt cieszył się szacunkiem i poważaniem. Dążył do równości wszystkich zwierząt i buntu przeciwko człowiekowi. Niestety jego idea została wypaczona przez zwierzęta. Jego pierwowzorem był Karol Marks. 

Snowball - elokwentny, bystry i energiczny knur o słabym charakterze. Stąd jego bezrefleksyjne przywiązanie i uwielbienie dla Napoleona. Był pomysłodawcą planów obrony folwarku przed ludźmi. Mógł poszczycić się sprytem, odwagą i zdolnościami...

Podobne wypracowania