Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

George Orwell „Folwark zwierzęcy” - bohaterowie. Charakterystyka

Napoleon - knur o groźnym i dzikim wyglądzie, bezwzględny przywódca, który przekonywał do siebie siłą, nie argumentami, zawsze umiał postawić na swoim. Razem ze Snowballem i Squealerem opracował zasady Animalizmu. Kiedy objął władzę i Snowball był mu niepotrzebny, lekceważył jego zasługi, obmawiał za plecami, nieprzychylnie się o nim wyrażał. Bardzo sprytnie kierował swoją karierą, dbał o swój dobry wizerunek, miał bowiem opinię dobrego i opiekuńczego władcy. Stopniowo wprowadzał na grunt państwa dyktaturę, a zasady Animalizmu naginał pod siebie i własne interesy. Ostatecznie sprzymierzył się z ludźmi, przyjął ich obyczaje, przekreślając tym samym zasady Animalizmu. Prawdopodobnie jego pierwowzorem był Józef Stalin.

Major - inicjator i założyciel idei Animalizmu, wśród zwierząt cieszył się szacunkiem i poważaniem. Dążył do równości wszystkich zwierząt i buntu przeciwko człowiekowi. Niestety jego idea została wypaczona przez zwierzęta. Jego pierwowzorem był Karol Marks. 

Snowball - elokwentny, bystry i energiczny knur o słabym charakterze. Stąd jego bezrefleksyjne przywiązanie i uwielbienie dla Napoleona. Był pomysłodawcą planów obrony folwarku przed ludźmi. Mógł poszczycić się sprytem, odwagą i zdolnościami strategicznymi, dlatego też był jednym z przywódców rewolucji. Ostatecznie został odznaczony za zasługi medalem ,,Bohater Zwierzęcy Pierwszej Klasy”. To on opracował plany wiatraka, nie był jednak na tyle silny, by przeciwstawić się Napoleonowi, który przywłaszczył sobie jego zasługi. Kiedy Snowball stał się niewygodny dla Napoleona, ten przepędził go z folwarku używając do tego groźnych psów. Jego pierwowzorem był Lew Trocki.

Boxer - koń pociągowy, pracujący na całym folwarku najwięcej. Wyznawał dewizę: ,, Będę pracował najwięcej na całym folwarku”. Pomimo iż nie był zbyt bystry, miał niezłomny charakter, dzięki czemu cieszył się poważaniem wśród reszty zwierząt. Był odważny, waleczny i niezwykle pracowity. Jego celem było ukończenie budowy wiatraka przed odejściem na emeryturę. Kiedy pracował ponad siły, zapominał o zdrowiu, które podupadało coraz bardziej. Kiedy stał się bezużyteczny, pozbyto się go jak zbędnego śmiecia.

Podobne wypracowania do George Orwell „Folwark zwierzęcy” - bohaterowie. Charakterystyka