Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Św. Jan Bosko - życiorys, patronat, cuda

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jan Bosco urodził się jako syn wieśniaków piemonckich w 1815 roku w północnowłoskim Becchi. Gdy miał zaledwie 2 lata, zmarł jego ojciec. Wczesne lata dziecięce spędził w ubóstwie. Wcześnie musiał podjąć pracę zarobkową. 

W roku 1840 otrzymał święcenia kapłańskie. Niedługo potem rozpoczął pracę wśród ubogiej, opuszczonej i zaniedbanej młodzieży. Wyszukiwał dla niej zatrudnienia, nauczał rzemiosła, był organizatorem szkół elementarnych, zawodowych i internatów.

Jego trosce o byt młodych ludzi towarzyszyła działalność katechetyczna, a także rekreacyjna. Niósł pomoc, nadzieję i wiarę tam, gdzie panoszyła się nędza i bieda. Jan Bosco był apostołem młodzieży i uznany został za jednego z największych pedagogów w dziejach Kościoła katolickiego. 

Aby zapewnić stałą pieczę nad młodzieżą, założył rodzinę zakonną, czyli tzw. salezjanów. Święty Jan Bosco proponował uświęcenie poprzez sumienne wypełnianie swych obowiązków. Mimo wielkiej aktywności i wielu zajęć, jakich się podejmował, znajdował czas na modlitwę oraz głębokie życie duchowe. Zmarł w roku 1888.

Był obdarzony niezwykłymi charyzmatycznymi cechami. Miał dar czynienia cudów, które były skrupulatnie udokumentowane...

Podobne wypracowania