Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Św. Urszula Ledóchowska - życiorys, dokonania, patronat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Święta Urszula Ledóchowska (a właściwie Julia Ledóchowska) urodziła się 17. kwietnia 1865r. w Loosdorf – miasteczku leżącym dzisiaj w północnej Austrii. Jej ojciec – Antoni Ledóchowski – był emigrantem politycznym i oficerem wojsk cesarskich.  Natomiast matka – Józefina Salis – Zizers - wywodziła się ze szwajcarskiej arystokracji.

W domu Ledóchowskich religia zajmowała niezwykle ważne miejsce. Domownicy często wspólnie odmawiali modlitwy, co doskonale budowało wspaniałą atmosferę i wpływało na zacieśnianie się kontaktów między nimi. Chociaż było ich naprawdę dużo, bo aż dwanaścioro (Ledóchowski był żonaty dwa razy), żyło się im naprawdę dobrze i zgodnie. Przyszła święta miała więc doskonałe warunki do rozwoju, co przy jej nieprzeciętnej inteligencji i sporych zdolnościach, niezwykle zaowocowało.

Gdy Julia miała osiemnaście lat, jej rodzina przeniosła się na tereny rozdzielonej między zaborców Polski – do Lipnicy Murowanej (okolice Bochni). Już trzy lata później przyszła święta poczuła, że nadszedł czas na spełnienie jej powołania i postanowiła wstąpić do zakonu. Dołączyła do Krakowskiego Zgromadzenia Urszulanek. W 1889r. złożyła śluby zakonne i stała...

Podobne wypracowania