Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Św. Edyta Stein - biografia, poglądy, patronat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Święta Edyta Stein znana jest bardziej jako św. Teresa Benedykta od Krzyża. Kobieta ta urodziła się 12. października 1889r. we Wrocławiu. Pochodziła z zamożnej rodziny żydowskiej, w której było aż 11 dzieci. Jej ojciec handlował drzewem, natomiast matka zajmowała się rodziną.

Przyszła święta, gdy miała zaledwie dwa lata, straciła ojca. Wtedy jej rodzicielka zmuszona była poświęcać swoją uwagę i energię firmie, którą dotychczas zarządzał jej małżonek. Zapewne miało to wpływ na rozprężenie więzi rodzinnych oraz atmosfery wśród domowników. Chociaż Edyta Stein wychowywała się w religijnej rodzinie, gdy miała czternaście lat, zadeklarowała swój ateizm. Następnie rozpoczęła studia na Uniwersytecie Wrocławskim – uczęszczała tam na germanistykę, psychologię i historię. Od 1912r. przebywała w Getyndze, gdzie kontynuowała edukację pod kierunkiem Edmunda Husserla (wybitnego niemieckiego filozofa, przedstawiciela fenomenologii). Edyta Stein wciąż pozostawała osobą niewierzącą, jednak nieustannie próbowała poszukiwać jakiejś uniwersalnej prawdy, o czym pisała później w następujący sposób: „poszukiwanie prawdy było moją jedyną modlitwą”. Właśnie w gronie niemieckich filozofów zetknęła się z bardzo nietypowym...

Podobne wypracowania