Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Stary Testament - Sodoma i Gomora - znaczenie, streszczenie, opis historii biblijnej

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

O miastach zwanych Sodoma i Gomora dowiadujemy się z drugiej części księgi Rodzaju (19, 1). Do dzisiaj historia o tych miejscach istnieje w ludzkiej świadomości jako przestroga przed czynieniem zła i brakiem moralności.

O Sodomie i Gomorze rozchodziły się po świecie różne plotki. Bóg słyszał, iż źle się tam dzieje, ludzie są grzeszni i rozpustni. Postanowił więc sprawdzić, jak jest w rzeczywistości. Gdyby okazało się, iż w miastach panuje chaos i zło, miały one zniknąć z powierzchni ziemi. O swoich planach Bóg poinformował wiernego sługę Abrahama. Mężczyzna prosił Pana o litość nad ludźmi uczciwymi, którzy zamieszkują tamte miejsca. Bóg obiecał, iż ocali swoich prawdziwych wyznawców.

Pewnego razu do Sodomy i Gomory przybyli dwaj aniołowie. Byli oni wysłannikami Boga, mieli sprawdzić, czy informacje o miastach są prawdziwe i jacy żyją tam ludzie. Tuż przy bramie napotkali oni Lota, który zapraszał ich do siebie, aby odpoczęli i nieco się posilili. Gospodarz przygotował wspaniałą wieczerzę i ugościł przybyłych. Zanim aniołowie udali się na spoczynek, przed domem Lota rozległ się okropny hałas. To mężczyźni z miasta otoczyli dom. Chcieli oni, aby Lot wydał swoich gości. Pragnęli rozboju, krzywdy, rozpusty. Przestraszony...

Podobne wypracowania