Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Św. Hieronim ze Strydonu - życiorys, zasługi. Autor Wulgaty

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Św. Hieronim ze Strydonu urodził się prawdopodobnie w roku 345 lub 347. Przyszedł na świat w mieście Strydon, znajdowało się ono na pograniczu Panonii z Dalmacją.

Hieronim wychowany był w rodzinie chrześcijańskiej, jednak sam przyjął chrzest dopiero w roku 360. Wydarzenie to miało miejsce, kiedy mężczyzna wraz z przyjacielem udali się do Rzymu. Hieronim chciał tam pobierać naukę i zgłębiać tajniki filozofii. Okazało się, że zyskał przez tę podróż o wiele więcej. W Rzymie Hieronim spędził kilka lat, systematycznie poszerzał tam swoją wiedzę. Potem wyruszył do Galii, gdzie prawdopodobnie zaczął studia teologiczne. W wolnych chwilach zajmował się badaniem pism religijnych, co otworzyło dla niego nowe horyzonty religijne. Podczas swoich podróży poznał wielu chrześcijan, przebywał z nimi, a nawet się przyjaźnił.

W latach siedemdziesiątych III wieku Hieronim wyruszył wraz ze swoimi towarzyszami w podroż do Syrii. Niestety, w drodze zmarło dwóch mężczyzn, co niezwykle zasmuciło Hieronima. Wkrótce także i on sam poczuł się gorzej i zapadł na poważną chorobę. Kiedy był już w bardzo złym stanie, miał ważną wizję. Nie wiadomo, czego ona dotyczyła, na pewno natomiast była związana z Bogiem. Mężczyzna porzucił studia nad literaturą, rozpoczął prawdziwie...

Podobne wypracowania