Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

J, 14 - streszczenie, interpretacja i komentarz do fragmentu biblijnego

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W tym fragmencie Ewangelii wg św. Jana przedstawiona jest mowa pożegnalna Jezusa, którą wygłosił do swych ukochanych uczniów. Przede wszystkim Nauczyciel nie kazał im się bać, ponieważ jeśli wierzą w Niego i w Jego Ojca, zasłużą na miejsce w niebie, gdzie znajduje się wiele mieszkań dla dusz. Pierwszeństwo Jego śmierci ma na celu przygotowanie im i innym ludziom miejsca u Boga. Wyrzekł, że powinni znać drogę, którą On pójdzie.

Ale Tomasz nie zrozumiał słów Nauczyciela, nie wiedział dokąd On podąża. Na to odpowiedział Mesjasz, że to On jest drogą, prawdą, życiem i tylko przez Niego można odnaleźć i poznać Boga, więc oni poznali Go już. Filip chciał, by Jezus pokazał im Boga Ojca. Jezusa zdziwiło, że po tak długim okresie z Nim spędzonym, nie znają jeszcze oblicza Pana. Bo Jezus jest w Boga, a Bóg w Jezusie. Zapowiedział, że kto w niego wierzy, ten będzie sam dokonywał takich dzieł, jakich dokonywał On sam. 

Wyjawił im też, że to wszystko, co zrobią w Jego imię, zostanie spełnione. Po odejściu Jezusa, jeśli uczniowie prawdziwie Go kochają, ześle On na nich Ducha Prawdy, czyli Pocieszyciela, aby nie czuli się samotni i aby w nich trwał. W dniu Jego śmierci poczują, że On jest w Nich, a oni są w Nim. Powiedział też,...

Podobne wypracowania