Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu” - jak rozumiesz te słowa? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Niewątpliwie każdy z nas odczuwa wielką przyjemność, gdy otrzymuje coś od drugiego człowieka. Już samo przeświadczenie o tym, że ktoś dał nam coś bezinteresownie albo świadomość faktu, iż pamiętał o nas, staje się źródłem radości.

Bycie obdarowywanym naprawdę jest wspaniałe, jednakże istnieje pewne powiedzenie, które mówi, że „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”. Słowa te mogą się dzisiaj wydawać nieco przebrzmiałe lub nieaktualne. Często traktujemy dawanie jako nieprzyjemny obowiązek. Może jest to spowodowane naszym szybkim i powierzchownym podejściem do życia? Może po prostu nie dostrzegamy tego, jak wiele radości możemy naszymi podarunkami sprawić innym?

W tych krótkich rozważaniach nie chodzi tylko o rzeczy materialne. To, że przywiązujemy do nich tak wielką wagę, jest zapewne znakiem naszych czasów. Innym ludziom ofiarować możemy także dobre uczynki, modlitwę, pozytywne gesty. Może w pewnym sensie są one nawet bardziej wartościowe niż drogie prezenty? Człowiek potrzebuje bliskości i zrozumienia. Wartości te nadal są aktualne i, chociaż wiele osób nie chce tego przyznać, nadal cieszą wielkim szacunkiem. Kiedy ktoś obdarowuje nas jakimś przedmiotem lub innym pozytywnym impulsem, możemy, a nawet powinniśmy,...

Podobne wypracowania