Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

EPU - Elektroniczne Postępowanie Upominawcze - definicja, charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

EPU – Elektroniczne Postępowanie Upominawcze jest specjalnym postępowaniem cywilnym skierowanym dla roszczeń pieniężnych dochodzonych według przepisów prawa zgodnie z Kodeksem Postępowania Cywilnego. 

Zostało wprowadzone 1 stycznia 2010 r. Polskie przepisy prawne wprowadziły nową formę składania pozwów, za pomocą elektronicznych pism. 

Dzięki temu istnieje możliwość składania do sądu postępowania upominawczego za pomocą Internetu. Taki pozew musi zawierać ściśle unormowane informacje i musi być omówiony zakres pozwu według przykładowego pisma, które znajduje się na stronie internetowej, gdzie można taki pozew złożyć. 

Każdy sąd ma taką klauzulę, która zezwala na wniesienie wniosku o Elektroniczne Postępowanie Upominawcze za pomocą Sądu Rejonowego w Lublinie. 

Takie postępowanie posiada charakter wezwania do zapłaty i charakteryzuje się tym, że nie jest skomplikowane i nie jest tutaj wymagane postępowanie dowodowe.

W momencie wydania nakazu upominawczego otrzymuje się elektroniczną postać nakazu zapłaty. Pozew w EPU może złożyć każda osoba fizyczna, która działa w imieniu swoich interesów. W tym celu zakłada się konto elektroniczne i postępuje zgodnie z procedurą...

Podobne wypracowania