Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Sekty - Rodzina/ Rodzina miłości - opis, charakterystyka, założenia

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Najbardziej generalna definicja sekty mogłaby z pewnością zawrzeć się w stwierdzeniu uznającym ją za ruch sprzeciwiający się Kościołowi i religii. Jedną z jej cech charakterystycznych, a jednocześnie tych, które pozwalają odróżnić sekty od innych zorganizowanych czy mniej zorganizowanych zbiorowości jest zupełne uzależnienie jednostki od grupy. Ruchy te bowiem stawiają na całkowite i bezkompromisowe podporządkowanie się swojemu kierownictwu.

Jedną z najbardziej niebezpiecznych sekt jest Rodzina Miłości, znana również pod nazwą Dzieci Boże, a w Polsce jako Wspólnota Niezależnych Zgromadzeń Misyjnych „Rodzina”. Powstanie jej datuje się na koniec lat 60-tych XX wieku. Wówczas to Dawid Berg – założyciel sekty – zaczął werbować do nowego ruchu młodych ludzi uzależnionych od narkotyków i koczujących na plażach. W taki sposób kalifornijskie plaże stały się zalążkiem ruchu „Nastolatki dla Chrystusa”. Wielu młodych ludzi porzuciło swoje dotychczasowe życie, aby zamieszkać w małych wspólnotach, które nie miały swojego stałego lokum i werbować innych ludzi. 

Po tym jak założyciel sekty z powodu rozszerzającej się krytyki jego działalności i licznych protestów...

Podobne wypracowania