Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Hans Arp - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Hans Arp ( znany też jako Jean Arp) urodził się 16 września 1887 roku w Strasburgu. Jego matka była Francuzką, zaś ojciec Niemcem. Artysta przyszedł na świat tuż po wojnie francusko-pruskiej.

Mężczyzna był wybitnym malarzem, grafikiem i rzeźbiarzem. Pisywał również poezję. W roku 1904 przeniósł się ze Strasburga do Paryża. Wcześniej, w swoim rodzinnym mieście uczęszczał na wykłady do Instytutu Inżynierii. Kiedy przybył do Paryża zainteresował się poezją. W roku 1904 po raz pierwszy opublikował swoją poezję. Pragnął kształcić się dalej i kontynuować rozpoczętą naukę. W latach 1905-1907 studiował w Weimarze, natomiast w roku 1908 powrócił do Paryża i zdecydował się na studia w Academie Julian. Podróżując po świecie (między innymi był w Szwajcarii) poznawał wybitnych artystów i przedstawicieli sztuki. Pod ich wpływem kształtowały się jego poglądy dotyczące twórczości.

W Paryżu poznał Pabla Picassa, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli malarstwa i sztuki abstrakcyjnej. W roku 1915 udał się do Zurychu. Źródła historyczne podają, iż miała to być ucieczka przed właśnie rozpoczętą wojną światową. W mieście tym Hans Arp razem z Hugo Ballem i innymi zwolennikami abstrakcji założył nocny klub, gdzie rozmawiano między...

Podobne wypracowania