Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Bitwy na Atlantyku w czasie II wojny światowej

bitwa o Atlantyk, II wojna światowa

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wojna na Atlantyku była bardzo istotnym wydarzeniem II wojny światowej. Wygrana i zdobycie przewagi na oceanie pozwalało dokonać blokady handlowej, która uniemożliwiała przeciwnikowi dalsze prowadzenie działań zbrojnych. Dlatego też Niemcom tak bardzo zależało na powstrzymaniu dostaw handlowych dla Wielkiej Brytanii.

Flota III Rzeszy nie mogła się równać ogromnej marynarce angielskiej - Royal Navy. Zdawano sobie z tego sprawę, dlatego też unikano wielkich bitew morskich, które zakończyłyby się pewną klęską. Zamiast tego preferowano ataki na pojedyncze statki dostarczające surowców do Anglii. Od samego początku wojny hitlerowska flota przystąpiła do realizacji tych założeń. Początkowo odnosiła ona liczne sukcesy, skutecznie przerywając brytyjskie linie zaopatrzenia. W celu ochrony statków transportowych siły Rogal Navy rozpoczęły tworzenie konwojów, które wspierały zaopatrzenie znaczną liczbą niszczycieli i krążowników. Zaczęło przynosić to zamierzone skutki.

W odpowiedzi na konwoje niemiecka admiralicja zaczęła stosować nowy system walki. Polegał on na tworzeniu, tzw. „wilczych stad”. Był to zespół paru okrętów podwodnych, u-bootów, które razem podejmowały akcje przeciwko...

Podobne wypracowania