Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Tomasz Edison - życiorys, biografia

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Tomasz Edison - właściwie Thomas Alva Edison żył w latach 1843-1931. Urodził się 11 lutego w Milanie, a zmarł 18 października. Do tej pory uważany jest za jednego z najwybitniejszych wynalazców wszechczasów. Wiele z jego odkryć, ulepszonych z czasem przetrwało do naszej nowoczesnej teraźniejszości. Ojcem Thomasa był Samuel Ogden Edison, a jego matką Nancy Matthews Elliott. Co charakterystyczne dla Thomasa, często był w szkole karany, gdyż nigdy nie słuchał nauczycieli, bo myślał o niebieskich migdałach, nie lubił też odrabiać prac domowych i był bardzo dociekliwy - zadawał mnóstwo pytań, na które nauczyciel nie potrafił odpowiedzieć. W czasie wczesnego dzieciństwa Thomas chorował na szkarlatynę. Powikłania po niej doprowadziły go do częściowego ogłuchnięcia.

Już od dziecka dużo eksperymentował. Wszystko zaczęło się od z pozoru niewinnej książki o różnego typu doświadczeniach. Niedługo potem stworzył swoje własne laboratorium, w którym czas spędzał na testowaniu swoich najbardziej zwariowanych pomysłów. Jednym z nich było podłączenie pod koty przewodów celem uzyskania prądu elektrycznego (w wyniku pocierania o siebie sierści kotów). W domu Edisonów doszło również do dość poważnej eksplozji, która...

Podobne wypracowania