Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Bill Clinton - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Bill Clinton – właściwie William Jefferson Bill Clinton, William Jefferson Blythe III urodził się 19 sierpnia 1946 roku w Hope w Arkansas. Jego ojciec zmarł na kilka miesięcy przed jego narodzinami w tragicznym wypadku samochodowym. Jego matka ponownie wyszła za mąż kilka lat później za Rogera Clintona.

W ojczymie młody Bill nie miał żadnego oparcia. Ojczym przyszłego prezydenta nadużywał alkoholu, wyżywał się psychicznie i fizycznie nad nim i jego matką. Niemniej jednak w szkole Bill był wzorowym uczniem, zdobywał najlepsze stopnie i uwielbiał grać na saksofonie.

Podczas jednej z delegacji poznał prezydenta Ameryki – Kennedy’ego. Studiował na Georgetown University w Waszyngtonie, University College w Oxfordzie oraz na Uniwersytecie Yale. Potem powrócił do Hope i od 1982 do 1992 roku był gubernatorem w Arkansas.

Bill Clinton postanowił wystartować w wyborach o fotel prezydencki w roku 1992. Wtedy to w wyborach brał udział George Herbert Walker Bush, który cieszył wielkim poparciem ze strony amerykańskiego społeczeństwa. Po zakończeniu tzw. zimnej wojny skupiał się on jednak nadal na polityce zagranicznej zamiast na gospodarce kraju. W części społeczeństwa wywołało to niezadowolenie, a popularność dotychczasowej głowy...

Podobne wypracowania