Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

'My home is my castle' - an essay - „Mój dom jest moją twierdzą” - esej

my home is my castle, essay, home

The English have a saying: 'My home is my castle'. And they are right. But what does it mean and what consequences it has? Let's have a look.

To start with, let's focus on the meaning of that sentence. To me it stands for my home being a place I know is safe, warm and I can always go back there and no one will make me leave. It is the place I can hide in from all my troubles and sad events to feel peace of mind. It is the place my deepest secrets can stay uncovered by the world outside.

It may be the most boringly usual place in the world to everybody else but to me it's the center of my life. It's not only the place I come back from school to. If I have a bad day, I just close my door, turn on some music and relax. It's the place I can walk dressed in a tracking suit and nobody will notice. I can sing as bad as only I can and no one will laugh. It's my refuge, where I can truly be myself. My home is also a place I can spend wonderful time with my family and get help if I have any troubles. It is like a perfect hide-out.

To sum up, my home is my castle, my well guarded place in the world. It is the sanctuary of my privacy no one dares to intrude and violate.

Tłumaczenie

Anglicy mają powiedzenie: „Mój dom to moja twierdza”. I mają rację. Ale co to znaczy i jakie ma to konsekwencje? Przyjrzyjmy się.

By zacząć, skupmy się na znaczeniu tego zdania. Dla mnie znaczy to, że mój dom jest miejscem bezpiecznym, ciepłym i zawsze mogę tam wrócić, a nikt mnie nie wyrzuci. Jest to miejsce, gdzie mogę schować się przed swoimi problemami i przykrymi zdarzeniami, by odczuć spokój duszy. Jest to miejsce, gdzie moje największe sekrety mogą zostać nieodkryte przez otaczający świat.

Może to być najbardziej nudnie zwyczajne miejsce na świecie dla kogokolwiek innego, ale dla mnie jest to środek mojego życia. Nie jest to tylko miejsce, do którego wracam po szkole. Jeśli mam zły dzień, po prostu zamykam drzwi, włączam muzykę i relaksuję się. Jest to miejsce, gdzie mogę cały dzień chodzić w dresie i nikt nie zauważy. Mogę śpiewać fałszując najgorzej, jak umiem i nikt mnie nie wyśmieje. To mój azyl, gdzie mogę być naprawdę sobą. Mój dom to też miejsce, gdzie spędzam cudowny czas ze swoją rodziną i mogę otrzymać pomoc, jeśli jestem w kłopotach. To idealne miejsce, by się schować.

Podsumowując, mój dom to moja twierdza, moje dobrze strzeżone miejsce na świecie. Jest to sanktuarium mojej prywatności, którego nikt nie ma czelności naruszać i niszczyć.

Podobne wypracowania do 'My home is my castle' - an essay - „Mój dom jest moją twierdzą” - esej